Aktualności

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

Tegoroczna edycja Tygodnia Przedsiębiorcy realizowana jest we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, która jest partnerem strategicznym kampanii: Pracuję legalnie. Przygotowaliśmy cykl bardzo ciekawych szkoleń i dyżurów ekspertów. Będzie można skonsultować się nie tylko z pracownikami ZUS, ale również z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego, organów ewidencyjnych czy Powiatowego Urzędu Pracy.

W programie przewidziano szkolenia z różnych obszarów, począwszy od legalnego zatrudniania obywateli polskich i cudzoziemców oraz korzyści z tym związanych po ulgi w spłacie zadłużenia. Podczas szkoleń poruszone będą ważne kwestie związane zarówno z prawem do świadczeń krótkoterminowych, jak zasiłki chorobowe, opiekuńcze, macierzyńskie, jak też do tych świadczeń długoterminowych, czyli emerytur i rent. To będzie też doskonała okazja, by dowiedzieć się na temat delegowania pracowników do pracy za granicą. Z kolei dla firm, które mają trudności z bieżącym opłacaniem składek przewidziano szkolenie „Ulgi w spłacie zadłużenia”.

Tydzień Przedsiębiorcy jest zorganizowany w tym samym czasie w całym kraju. Skierowany jest do osób prowadzących własne firmy, księgowych, kadrowych, ale również tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z własnym biznesem. Do udziału w szkoleniach ZUS zaprasza również obcokrajowców, którzy podjęli pracę na terenie Polski.

W naszym regionie szkolenia i dyżury ekspertów odbędą się m.in. w Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Lipnie, Brodnicy i Aleksandrowie Kujawskim. Wszystkie szkolenia są bezpłatne, a szczegółowy harmonogram dostępny na stronie https://www.zus.pl/firmy/pozostale/tydzien-przedsiebiorcy. Zapisy na szkolenia będą przyjmowane do 20 września pod numerem telefonu: 56 610 93 12.