Aktualności

„Współpraca gospodarcza z parterami włoskimi”

Serdecznie zapraszamy do udziału w darmowym spotkaniu informacyjnym „Współpraca gospodarcza z parterami włoskimi”, które odbędzie się 25 września 2018 roku od godz. 10.00 na terenie Toruńskiego Parku Technologicznego, przy ul. Włocławskiej 167. Partnerem spotkania jest Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce.

Dlaczego Włochy?

  • Włochy należą, pod względem gospodarczym i politycznym do najważniejszych krajów Europy i świata,
  • Włochy należą do 8. najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata,
  • Włochy znajdują się w czołówce strategicznych partnerów gospodarczych Polski,
  • Włochy są 7. potęgą gospodarczą świata,
  • Włochy to rynek 61 mln ludzi,
  • Regiony Lombardia i Piemont należą do najbogatszych obszarów UE, o wysoko rozwiniętym i technologicznie zaawansowanym przemyśle i wydajnym rolnictwie,
  • Na polskim rynku działa prawie 800 włoskich firm w różnych sektorach, zatrudniających ponad 85 tys. pracowników.

Wtorki z Eksportem w Toruńskim Parku Technologicznym

Wydarzenie to odbywa się w ramach cyklu: „Wtorki z eksportem w Toruńskim Parku Technologicznym”, będącego niepowtarzalną okazją do zapoznania się z możliwościami wkraczania na międzynarodowe rynki, jak również z inicjatywami gospodarczymi placówek wspierających przedsiębiorców w internacjonalizacji.

W roli ekspertów wystąpią: Pan Marek Soszyński – konsultant związany z biznesem polsko-włoskim od 20 lat oraz Pan Silvio di Dea z kancelarii dmp, Derra, Meyer & Partner.

Podczas spotkania eksperci przedstawią aspekty ekonomiczne rozwijania współpracy gospodarczej na rynku włoskim, omówią specyfikę włoskiego rynku, a także przedstawią praktyczne informacje dotyczące realiów współpracy z parterami włoskimi, różnice kulturowe i włoską etykę prowadzenia biznesu. Przedstawią również aspekty prawne działalności na rynku włoskim: negocjacje i zawieranie umów z kontrahentem, delegowanie pracowników oraz prowadzenie sporów sądowych.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY. Liczba miejsc ograniczona!

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i przesłać  mailem na poniższy adres: damian.wielewski@tarr.org.pl

Szczegółowych informacji udziela:

Damian Wielewski
tel.: 56 699 54 82
damian.wielewski@tarr.org.pl

Załączniki: PROGRAM SZKOLENIA.

Serdecznie zapraszamy!